BIDOLIDO cup
CLUB DEPORTIVO Opava se dne 12.7.2008 zúčastnilo prestižního turnaje ve Stráníku u Nového Jičína. Turnaje se zúčastnilo celkem 29. týmů a DEPORTIVO si udělalo určitě dobré jméno a příští rok se může opět těšit na pozvánku. Složení týmu pro turnaj bylo následující: Cukr, Cocu, Ricardo, Martin, Milan, Smudis a Klaus. O obětavosti hráčů pro tým svědčí to, že jsme se na cestu museli vydat v šesti lidech pouze jedním autem a také to, že Klaus nenechal tým na holičkách a po zranění Cukra, který musel být ošetřen v novojičínské nemocnici, riskoval "tichou domácnost", uložil Janičku ke spánku a spěchal nám na pomoc.

Výsledky:

CLUB DEPORTIVO - Dreadlock   0:1
V úvodním zápase turnaje jsme soupeře zatlačili a po celou dobu zápasu jsme bušili na vrátka jejich branky. Výsledkem však bylo pouze břevno, několik střel těsně vedle branky a několik skvělých zákroků soupeřova brankáře. Dreadlock se dostalo pouze do dvou šancí po chybách v obraně. V prvním případě ze souboje jeden na jednoho vyšel vítězně Cocu. Ze druhého souboje dva na jednoho už vyšli vítězně soupeři a vstřelili jedinou branku zápasu.

DEPORTIVO - Tým 1661  2:1
Soupeř hned po několika minutách kopal penaltu. Tu však Cocu reflexivně rukou vyrazil a tímto zákrokem "nakopl" také spoluhráče, kteří dokázali vstřelit dvě branky a zajistit našemu týmu vedení 2:0. Tým 1661 sice několik minut před koncem dokázal snížit, když lehkou střelu Cocu pustil za svá záda. Podklouzl a proto nevložil do dráhy střely ruce, ale pouze břicho a ikdyž ho má dosti velké, brance zabránit nedokázal.

DEPORTIVO - Footbal United  2:1
United se ujalo vedení po krásné akci a střely k tyči. My jsme však prokázali týmového ducha a i přes nemožnost střídat (zranění Cukra) jsme zápas otočili a urvali velice cenné 3 body.

DEPORTIVO - KC Zárubek  7:1
K jistotě postupu jsme potřebovali tento zápas vyhrát.Soupeře jsme nepodcenili, ikdyž se jednalo výhradně o hráče tmavší pleti, kteří místama působili spíše komicky. Ovšem individuálně byli technicky hodně na výši a předvedli během turnaje velké množství parádiček. Také v našem týmu se snad nenašel hráč, kterému by nenasadili "jesle". Na tento zápas už "přifrčel" také Klausinho, který hned ve druhé minutě donutil brankáře soupeře zahrát rukou mimo pokutové území a soupeři hráli celý zápas oslabeni o jednoho hráče. Zápas se tak změnil více méně v exhibici a v přehlídku krásných individuálních parádiček na obou stranách. Zajímavostí je, že náš brankář Cocu vstřelil také gól......... :-) Jinak soupeři ikdyž byli převážně tmavé pleti byli sympaťáci a rozhodně se nemstyli, nebo nepoužívali nedovolených zákroků, nebo takněco. I po zápase jsme spolu "kecali".

DEPORTIVO - FC Smíšené zboží  1:0
Zápas s největším favoritem soutěže jsme zvládli dokonale a díky disciplinovanému výkonu jsme v něm zvítězili 1:0 a vyhráli naši skupinu!!

PLAY OFF

DEPORTIVO - TJ Sviadnov  1:4
Bohužel i přes to, že jsme vyhráli skupinu, tak jsme byli jediný tým, který neměl žádný čas na odpočinek a ihned po skončení náročného zápasu jsme šli hrát čtvrtfinále.Tam se ukázalo, že s jedním hráčem na lavičce se dva zápasy po sobě odehrát nedají. Soupeř měl za sebou necelé dvě hodiny odpočinku a to bylo po pár minutách zápasu znát :-( Především druhá branka by asi v úvodních zápasech nepadla. Soupeř sice šel z boku na brankáře sám, ten ale místo obvyklého skoku pod nohy pouze zůstal stát a soupeř Cocua obstřelil......... Byli jsme v zápase pomalejší, unavenější a tím i slabší.......